koncepcja architektoniczna


LATALAdesign, Platforma - diagramy koncepcyjne, 2012



Podstawowym założeniem koncepcji architektonicznej Platformy jest stworzenie warunków dla ogólnodostępnej przestrzeni na dachu galerii, niezależnie od jej godzin funkcjonowania. Konieczne jest utworzenie zewnętrznej klatki schodowej umożliwiającej swobodne wejście na dach jak również zastosowanie windy (umożliwiającej dostęp osobom niepełnosprawnym, czy rodzicom z małymi dziećmi).

Punktem wyjścia koncepcji jest analiza lokalizacji Bunkra Sztuki, uwarunkowań przestrzennych najbliższego otoczenia i architektury. Głównym problemem w opracowaniu nowej funkcji i formy dachu jest obecny stan budynku i jego najbliższego otoczenia, szczególnie wieloletnie dobudówki, zaśmiecenie architektoniczne elewacji jak również ograniczona ilość wolnego miejsca przed galerią.

Projekt zakłada minimalną ingerencję w obecną architekturę Bunkra Sztuki i jego elewację (według projektu Stefana Borzęckiego i Antoniego Hajduckiego). Rozwiązaniem jest wieża pełniąca funkcję klatki schodowej, z windą umieszczoną w jej rdzeniu. Wieża jest odrębnym wizualnie i strukturalnie obiektem, niezależnym od bryły budynku, połączonym z dachem jedynie mostkiem. Na tym etapie istnieją różnorodne możliwości opracowania konstrukcji i określenia materiałów.

Projekt koncepcyjny Platformy zostanie szerzej przedstawiony w sali audiowizualnej Bunkra Sztuki, na spotkaniu 1 grudnia 2012 roku o godzinie 18.
















LATALAdesign, Platforma - diagramy koncepcyjne, 2012

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz